Jeżeli Twój filtr jest podobny do filtra na zdjęciu, nie zawiera dodatkowego zbiornika lub dzbanka do napełniania wody, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wymieniaj wkłady filtrujące nie rzadziej niż raz w roku. Pamiętaj o prawidłowej kolejności umieszczenia wkładów oraz o ich płukaniu. Ciesz się krystalicznie czystą wodą!

trio_norma_400.jpg  932899417.png


Wymiana wkładów krok po kroku  


 1. Należy zamknąć dopływ wody na przyłączu.
 2. Odkręcić wylewkę do czystej wody w celu zredukowania ciśnienia.
 3. Przy pomocy plastikowego klucza odkręcić od głowicy filtra korpus z wkładem.
 4. Zdjąć z nowego wkładu folię zabezpieczającą.
 5. Sprawdzić szczelność i prawidłowość zamontowania uszczelki w korpusie.
 6. Umieścić nowy wkład w korpusie, dokładnie go dociskając i przykręcając do głowicy.
 7. Sprawdzić ilość podkładek uszczelniających na każdym nowym wkładzie (jednej w przypadku wkładów B510-04 i B510-06 i dwóch w przypadku wkładów B510-02,  B510-03, B510-07, B510-08).
 8. Umieścić wkład w korpusie (przy wymianie wkładu B510-04 ułożyć go czerwoną pokrywką do dołu) i dokładnie przykręcić korpus do głowicy.
 9. Odkręcić wodę. Sprawdzić szczelność połączeń w filtrze.
 10. Przepuszczać wodę przez filtr przez 10 minut.


Filtr jest gotowy do użycia.


Zalecenia

 • Jeśli wiadomo, że filtr nie będzie użytkowany przez dobę i dłużej (np. podczas wyjazdu weekendowego), powinien być on odłączony od dopływu zimnej wody.
 • W przypadku nie korzystania z filtra przez okres dłuższy niż 1 tydzień, należy najpierw przez ok. 5 minut przelewać wodę przez filtr.
 • Zalecana jest przedterminowa wymiana wkładów filtrujących w przypadku, gdy wiemy, że będą odbywały się jakieś prace remontowe w sieci wodociągowej.
 • Przed pójściem do sklepu po nowe wkłady, zalecamy sfotografowanie filtra lub oddzielnie każdego z wkładów. Będzie wówczas łatwiej dobrać odpowiednie wkłady (bez pamiętania nazwy filtra) i uniknie się pomyłki.
 • Wkłady zmiękczające B510-04 do filtrów serii Trio można regenerować.


Uwaga! Należy regularnie wymieniać wkłady filtrujące. PAMIĘTAJMY, że filtr ze zużytym wkładem jest bezpieczny, ale bezużyteczny. Nie uzdatnia on wówczas wody.