Jeżeli Twój filtr jest podobny do filtra na zdjęciu, nie zawiera dodatkowego zbiornika lub dzbanka do napełniania wody, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wymieniaj wkłady filtrujące nie rzadziej niż raz w roku. Pamiętaj o prawidłowej kolejności umieszczenia wkładów oraz o ich płukaniu.

Ciesz się krystalicznie czystą wodą!


kristall_400.jpgsolo_2_400_0.jpg

  1.      Zamknij dopływ wody na przyłączu.
  2.     Odkręć wylewkę do czystej wody w celu zredukowania ciśnienia;
  3.     Dociśnij do oporu i trzymając przycisk zabezpieczający, przekręć zużyty wkład filtrujący w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara (patrz schemat);
  4.     Zdejmij z nowego wkładu folię zabezpieczającą;
  5.     Umieść nowy wkład w głowicy, dokładnie go dociskając i delikatnie obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara (patrz: schemat montażu wkładów filtrujących).
  6.     Powtórz czynności 3-5 w przypadku wszystkich wkładów filtrujących.
  7.     Otwórz dopływ wody na przyłączu i odczekaj 10 minut. Woda powinna wypływać z wylewki do czystej wody.
  8.     Zakręć wylewkę do czystej wody i odczekaj 10 minut.
  9.     Ponownie odkręć wylewkę do czystej wody, tym razem na 50 minut.

  

Filtr do wody jest gotowy do użycia. 

 

Zalecenia

 

· Jeśli wiadomo, że filtr nie będzie użytkowany przez dobę i dłużej (np. podczas wyjazdu weekendowego), powinien być on odłączony od dopływu zimnej wody.

· W przypadku nie korzystania z filtra przez okres dłuższy niż 1 tydzień, należy najpierw przez ok. 5 minut przelewać wodę przez filtr.

· Przed pójściem do sklepu po nowe wkłady, zalecamy sfotografowanie oddzielnie każdego z wkładów. Będzie wówczas łatwiej dobrać odpowiednie wkłady i uniknie się pomyłki.

· Wkłady zmiękczające KH do filtrów serii Kryształ można regenerować. 

 

 

Uwaga! Należy regularnie wymieniać wkłady filtrujące. PAMIĘTAJMY, że filtr ze zużytym wkładem jest bezpieczny, ale bezużyteczny. Nie uzdatnia on wówczas wody.